Nikt nie ma raczej żadnych wątpliwości, że muzyka jest sercem każdej uroczystości ślubnej, dodając wzruszeń, emocji i elegancji. Nadaje ona charakteru już od momentu, gdy Panna Młoda przechodzi przez alejkę, po pierwszy taniec tworząc niezapomniane wspomnienia. Na co zdecydować się w przypadku oprawy muzycznej ślubu? Do wyboru jest wiele różnych opcji, takich jak skrzypce czy chór, a na tym nie koniec. Na co postawić? Już podpowiadamy!
Skrzypce, czyli uroczyście i romantycznie
Skrzypce to bardzo klasyczny wybór, który może dodać uroczystości elegancji i sporej dozy romantyzmu. Przy czym pomimo swojej klasycznej natury są one uniwersalne i mogą być używane do wykonywania zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych utworów. Mogą też stanowić piękne tło muzyczne dla innych części ceremonii.
Duet, trio lub kwartet smyczkowy
Jeśli chcemy postawić na oprawę muzyczną z większym rozmachem, co zagwarantuje bogatsze brzmienie niż dają solowe skrzypce, doskonałym wyborem może być duet, trio lub kwartet smyczkowy. Takie zespoły mogą wykonywać szeroki zakres muzyki, od klasycznych utworów po współczesne hity w aranżacjach smyczkowych. Nie powinno być zatem żadnego problemu, jeśli na wejście Panny Młodej do kościoła zostanie wybrany bardziej oryginalny utwór.
Chór na ślub
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem muzycznym jest chór, który może nadać ceremonii ślubnej jeszcze bardziej uroczystego i wzniosłego charakteru. Wybór odpowiednich utworów chóralnych może sprawić, że uroczystość będzie niezapomniana. Chór może wykonywać zarówno tradycyjne utwory ślubne, jak i te bardziej religijne, w zależności od preferencji Państwa Młodych i charakteru ceremonii.
Pianino lub organy – najbardziej tradycyjnie
Pianino lub organy to najbardziej tradycyjna oprawa muzyczna ślubu. Mogą zapewnić piękne, uroczyste tło muzyczne. Organy są często wybierane na ceremonie kościelne, podczas gdy pianino może być idealne na bardziej nieformalne uroczystości.
Solista wokalny lub instrumentalny
Do oryginalnych i nieco wyróżniających się opraw ślubnych zaliczyć należy solistę, który może dodać uroczystości jeszcze bardziej osobistego i bardziej intymnego charakteru. Przy czym może to być zarówno wokalista – w tym ktoś bliski dla Państwa Młodych, kto potrafi ładnie śpiewać, jak i solista instrumentalny – grający przykładowo na gitarze klasycznej, flecie czy innym instrumencie.
Nietypowe instrumenty – harfa, fletnia Pana, saksofon, akordeon czy mandolina
Harfa lub inne nietypowe instrumenty, takie jak fletnia Pana, akordeon, saksofon czy mandolina również mogą sprawić, że ceremonia ślubna będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Sprawdzają się one szczególnie w sytuacji, gdy Państwo Młodzi są sentymentalnie związani z jakimś konkretnym instrumentem, dzięki czemu oprawa ślubna ma jeszcze większe znaczenie, nabierając głębszego wymiaru.
Ostateczny wybór oprawy muzycznej na ślub zależy od osobistych preferencji, lokalizacji ceremonii oraz budżetu – więcej ciekawych porad na ten temat znajdziesz na www.weselezklasa.pl/. Przy czym ważne jest jednak to, aby muzyka pasowała do ogólnej atmosfery i stylu ślubu, dodając uroku i emocji tej wyjątkowej okazji.